Niemiecka komisja parlamentarna, badająca sprawę inwigilacji elektronicznej, prowadzonej przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) rozważa powrót do mechanicznych maszyn do pisania, aby bezpiecznie tworzyć tajne dokumenty – informuje dpa
Przewodniczący tej komisji Patrick Sensburg (CDU) podkreślał w poniedziałek w telewizji publicznej ARD konieczność zapewnienia bezpiecznej komunikacji wewnętrznej w tym gremium.

W Niemczech wielkie oburzenie wywołały rewelacje byłego współpracownika NSA Edwarda Snowdena, dotyczące globalnej inwigilacji elektronicznej prowadzonej przez tę agencję, łącznie z podsłuchiwaniem telefonu kanclerz Angeli Merkel. W ostatnich dniach ujawnione zostały w Niemczech – w resorcie obrony i w wywiadzie BND – dwa domniemane przypadki szpiegostwa dla USA.

W zeszłym tygodniu Berlin zdecydował się na bezprecedensowy krok, wzywając głównego przedstawiciela służb wywiadowczych USA w ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Niemczech (rezydenta CIA) do opuszczenia kraju.

źródło: PAP

Leave a Reply

Grupa Hedron Sp. z o.o. jest wpisana do rejestru prowadzonego przez MSW w zakresie prowadzonej działalności detektywistycznej pod numerem RD-185/2014.

Działamy na licencji detektywistycznej wydanej przez Komendę Główną Policji.

Posiadamy umowę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla podmiotów prowadzących działalność detektywistyczną na gwarantowaną sumę 15000 Euro.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress