Masz wrażenie, że ktoś śledzi twój każdy ruch myszką? Być może na twoim komputerze zostało zainstalowane niepożądane oprogramowanie szpiegujące, które może pomóc cyberprzestępcom w dokonaniu kradzieży cennych danych cyfrowych lub osobowych. Oprogramowanie szpiegujące może wyrządzić niepowetowane szkody w szczególności w przypadku komputerów firmowych. Jak wykryć, czy na komputerach w biurze zostało ono niepostrzeżenie zainstalowane?

Czym jest oprogramowanie szpiegujące?

   Programy szpiegujące, nazywane z języka angielskiego spyware, to programy komputerowe, których głównym celem jest szpiegowanie działań użytkowników komputerów, na których zostały one zainstalowane. Spyware gromadzi informacje o użytkowniku, najczęściej bez jego wiedzy i oczywiście zgody. Dlatego też jest zagrożeniem dla zachowania prywatności. Oprogramowanie tego typu może przechwytywać i przekazywać niepowołanym do tego osobom informacje dotyczące danych osobowych, adresów stron www, haseł i numerów kart płatniczych czy tajnych informacji gospodarczych. Programy te są zaliczane do grupy złośliwego oprogramowania. Jak zapobiec kradzieży poufnych danych w sieci?

Informatyka śledcza wykryje szpiega na komputerze

   Jeśli podejrzewamy, że nasz komputer firmowy mógł zostać zainfekowany oprogramowaniem szpiegującym, albo chcemy się przekonać, czy nasz system komputerowy w przedsiębiorstwie jest wolny od takiego oprogramowania, możemy zlecić sprawdzenie tego wykwalifikowanym ku temu informatykom z agencji detektywistycznej Detektyw24, która świadczy usługi nie tylko z dziedziny detektywistyki czy wywiadu gospodarczego, ale i informatyki śledczej.

   Ta dziedzina działalności detektywów pozwala na zebranie i dostarczenie materiałów dowodowych popełnionych przestępstw w sieci internetowej i komputerowej. Informatyk jest w stanie w sposób solidny zabezpieczyć firmę klienta przed oprogramowaniem szpiegowskim, a tym samym przed nieuczciwymi czynami konkurencji.

   Informatycy, mając do dyspozycji komputer klienta, zbadają go i sprawdzą, czy nie zainstalowano na nim oprogramowania szpiegującego pozwalającego na przechwytywanie cennych informacji. Dzięki skorzystaniu z takiej usługi można uniknąć wycieku poufnych danych z firmy, które mogłyby doprowadzić do jej upadku i bankructwa. Informacja jest dziś na wagę złota w biznesie. Jeśli plany inwestycyjne i biznesowe firmy w zakresie jej dalszego rozwoju „wyciekną” z firmy na zewnątrz i trafią w ręce nieuczciwej konkurencji, może ona zdobyć ogromną przewagę nad rywalem w biznesie.

Źródło: www.siecsukcesu.pl

Leave a Reply

Grupa Hedron Sp. z o.o. jest wpisana do rejestru prowadzonego przez MSW w zakresie prowadzonej działalności detektywistycznej pod numerem RD-185/2014.

Działamy na licencji detektywistycznej wydanej przez Komendę Główną Policji.

Posiadamy umowę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla podmiotów prowadzących działalność detektywistyczną na gwarantowaną sumę 15000 Euro.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress