Sąd w Szwaj­ca­rii wydał wyrok w spra­wie po­dzia­łu ma­jąt­ku Dmi­tri­ja Ry­bo­łow­le­wa. Oligarcha z Rosji ma wy­pła­cić swojej ex-żonie 4,5 mld do­la­rów, czyli ponad po­ło­wę jego ma­jąt­ku. Ko­bie­ta stała się również pełnoprawną opiekunką młod­szej córki, 13-let­niej Anny.

Właściciel klubu piłkarskiego AS Monaco zgodnie z orzeczeniem sądu ma wypłacić Elenie Rybołowlewowej, z którą tworzył związek małżeński przez ponad 24 lata, 4.020.555.987,80 CHF. Kobieta ma dostać także posiadłość w szwajcarskim Gstaad oraz część nieruchomości w ekskluzywnej części Genewy.

Wyrok genewskiego sądu został okrzyknięty „najkosztowniejszym rozwodem w historii”. Adwokat Rybołowlewa najprawdopodobniej będzie odwoływał się od wyroku.

Sprawa sądowa ciągnęła się ponad sześć lat, ponieważ byli małżonkowie nie mogli dojść do porozumienia w sprawie dwóch posiadłości należących do oligarchy: najdroższej nieruchomości w Nowym Jorku oraz wartej kilkadziesiąt milionów dolarów greckiej wyspy.

Leave a Reply

Grupa Hedron Sp. z o.o. jest wpisana do rejestru prowadzonego przez MSW w zakresie prowadzonej działalności detektywistycznej pod numerem RD-185/2014.

Działamy na licencji detektywistycznej wydanej przez Komendę Główną Policji.

Posiadamy umowę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla podmiotów prowadzących działalność detektywistyczną na gwarantowaną sumę 15000 Euro.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress